Dlouhodobá předpověď počasíS dlouhodobou předpovědí počasí se můžeme setkat na různých místech. Nejaktuálnějším zdrojem informací je samozřejmě internet, kde si dlouhodobou předpověď počasí můžeme přečíst na mnoha různých stránkách. Dalším místem, kde se tato předpověď objevuje, jsou některé noviny. Samozřejmě dlouhodobá předpověď počasí nechybí ani v pravidelných relacích o počasí na televizních stanicích včetně specializovaných televizních kanálů, které se zaměřují vyloženě na počasí (v ČR je to Meteo TV). Předpověď počasí na několik dní dopředu je také součástí teletextových stránek, které už sice nejsou tak oblíbené jako dřív, ale stále je jako důležitý zdroj informací používá mnoho lidí. Dlouhodobou předpověď počasí si tak můžeme najít na mnoha místech. Je však ale třeba ji brát s velkou rezervou, protože čím delší období taková předpověď zahrnuje, tím je méně spolehlivá a navíc zvláště v poslední době jsme se mohli přesvědčit, že tyto dlouhodobé předpovědi moc nevycházejí a rozhodně na ně nelze příliš spoléhat. Tato dlouhodobá data je tedy potřeba brát spíše orientačně.

Nabízíme nejvýhodnější letenky levně do celého světa. IDOS.cz poskytuje i veřejně dostupné API. IDOS jízdní řády vlaků pro všechny cestovatele.

Dlouhodobá předpověď počasí na stránkách novin

Předpověď počasí je tradičně součástí zpravodajství na stránkách mnoha českých novin. Kromě krátkodobé předpovědi na nejbližší den, kterou najdeme prakticky ve všech novinách které se u nás prodávají, dlouhodobější předpověď nalezneme pouze v některých novinách. Obvykle se však jedná pouze o stručnější informace a pokud chceme přesnější a komplexnější data, je třeba se podívat na internet, kde najdeme maximum informací.

IDOS vlaky spojení pro snadné a rychlé cestování.Dlouhodobá předpověď počasí na televizních obrazovkách

S dlouhodobou předpovědí počasí se samozřejmě můžeme setkat i v televizi, kde bývá součástí pravidelných pořadů o počasí. Relace o počasí se vysílají hlavně na zpravodajských nebo plnoformátových televizních stanicích, kde se obvykle vysílají na začátku nebo naopak na konci zpravodajského bloku. Setkat se s nimi ale občas můžeme i na některých specializovaných programech, kde se však obvykle jedná max. o informace v grafické podobě, nikoliv o samostatnou relaci. Samostatnou kapitolou jsou pak specializované televizní kanály, které se zaměřují čistě na počasí a vše, co s ním souvisí. Tyto kanály jsou ve světě zcela běžné a jeden takový už vysílá i v České republice. Jedná se o stanici Meteo TV, a naladit si ji můžeme např. v nabídkách některých kabelových a IPTV operátorů včetně největšího provozovatele kabelové televize u nás – společnosti UPC.

Meteoradar umožňuje sledovat aktuální srážky nad Českem na mapě, vývoj a pohyb srážkové oblačnosti on-line. Počasí radar vám pomůže sledovat aktuální vývoj počasí. Předpověď počasí pro celou Českou republiku na dnešní den i další nadcházející dny.

Dlouhodobá předpověď počasí na teletextu

Dlouhodobou předpověď počasí najdeme i na teletextu. Stejně jako u televizního vysílání, tak i u teletextu platí, že počasí je na něm pouze u některých provozovatelů. Některé televizní stanice totiž teletext vůbec nevysílají a jiné na něm zas mají pouze minimum informací, např. jen TV program nebo skryté titulky. Nejčastěji u nás lidé hledají předpověď počasí na teletextu České televize, který je dlouhodobě nejsledovanějším teletextem v Česku a sleduje ho mnohem více lidí než teletexty komerčních televizí.

Kompletní internetový jízdní řád IDOS.cz provozuje a inzertně zastupuje MAFRA. ČHMÚ vydává výstrahy a zprávy v rámci Systému integrované výstražné služby. DPP je zkratka Dopravního podniku hlavního města Prahy.

Dlouhodobá předpověď počasí na internetu

Nejvíce informací o dlouhodobé předpovědi počasí ale najdeme na internetu. Stránek s předpovědí počasí je na netu velké množství, navíc informací je zde podstatně více než třeba v novinách nebo v televizi. Dlouhodobá předpověď počasí na internetu se navíc pravidelně aktualizuje a můžeme si ji vždy přečíst ještě předtím než se dostane do televize nebo do novin.

IDOS autobusy vás dovedou na to místo kam právě teď potřebujete. Jízdní řády vám pomohou chytit váš spoj ve správnou dobu. Invia last minute do všech zahraničních destinací za super ceny.

Dlouhodobá předpověď počasí v aplikacích pro mobilní telefony

Mezi nejoblíbenější a nejstahovanější aplikace pro chytré mobilní telefony patří ty, které se zabývají předpovědí počasí, ať už jde o teploty, srážky nebo jiné údaje. Kromě aktuálního stavu a předpovědi na nejbližší dny je součástí těchto aplikací také předpověď počasí na delší období.

Jízdní řády autobusů a vlaků pro celou ČR. IDOS jízdní řády vlaky a autobusy jsou dostupné na internetu zcela zadarmo.

Úspěšnost dlouhodobé předpovědi počasí

Docela důležitou otázkou je u dlouhodobé předpovědi počasí její úspěšnost. O ní se často diskutuje a mnoho lidí s ní není příliš spokojených. Úspěšnost dlouhodobých předpovědí totiž není moc vysoká a často to dopadne tak, že počasí je nakonec úplně jiné, než jaké jsme si mohli přečíst v dlouhodobé předpovědi. Proto je třeba si uvědomit, že tato data jsou pouze orientační a zdaleka nejsou tak přesná jako třeba předpověď na následující den, kde je úspěšnost podstatně vyšší.

Na jak dlouhé období se dělá dlouhodobá předpověď počasí?

Dlouhodobá předpověď počasí se většinou dělá na období přibližně jednoho měsíce, někdy jen na kratší dobu. Čím je předpověď delší, tím bývá méně přesná. Předpovědi počasí na delší období najdeme hlavně na internetových stránkách, naopak třeba na teletextu je předpověď obvykle jen na několik nejbližších dnů.

Které společnosti se zabývají dlouhodobou předpovědí počasí?

Předpovědí počasí na delší období se u nás zabývá několik společností. Patří mezi ně např. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) nebo Meteopress. Kromě českých institucí si ale dlouhodobou předpověď počasí můžeme přečíst i na stránkách některých zahraničních společností, které se počasím zabývají. Institucí ve světě, které dělají tyto dlouhodobé předpovědi, je celá řada a často se jejich prognózy výrazně liší – např. před posledními letními prázdninami byly předpovědi letního počasí u nás výrazně odlišné.

Nejlepší webové stránky s dlouhodobou předpovědí počasí

Které internetové stránky, zabývající se dlouhodobou i krátkodobou předpovědí počasí patří k těm nejlepším? Asi nejznámější českou webovou stránkou zaměřenou na předpověď počasí je www.meteopress.cz. Ten na svých stránkách přináší spoustu informací týkajících se počasí u nás i ve světě. Najdeme zde jak aktuální stav počasí včetně předpovědi na nejbližší hodiny a dny, tak dlouhodobou předpověď počasí až na měsíc dopředu. Součástí webu Meteopressu jsou také aktuality, různé zajímavosti na téma počasí, každodenní info o teplotních rekordech a mnoho dalších zajímavostí a informací. Na stránkách najdeme i odkaz na facebookovou stránku Meteopressu a e-shop pod názvem Meteoshop, který nabízí např. meteostanice nebo detektor blesků. Další důležitou stránkou je portál Českého hydrometeorologického ústavu, který najdeme na adrese http://www.chmi.cz. Oproti Meteopressu nabízejí stránky ČHMÚ ještě mnohem větší množství informací a podrobných dat na téma počasí. Součástí stránek jsou jak klasické předpovědi počasí, tak hydrologické předpovědi, dále aktuální stavy počasí, hydrologické situace i stavu ovzduší, podrobná historická data, spoustu zajímavých informací na téma počasí a meteorologie, detailní informace o Českém hydrometeorologickém ústavu a pár zajímavých odkazů. Pěkné grafické zpracování mají stránky http://www.pocasicz.cz/. Přehledný a kvalitně zpracovaný web obsahuje všechny důležité informace, týkající se aktuální i dlouhodobé předpovědi počasí. Zajímavostí, kterou většina konkurenčních stránek nemá, jsou každodenní lidové pranostiky. Dlouhodobá předpověď počasí je zde vždy na nejbližších 14 dní.a odkaz na ni vidíme hned na titulní stránce webu. Stránky obsahují nejen předpověď pro Českou republiku, ale podívat se na nich můžeme i na předpověď počasí pro Slovensko, Střední Evropu a Středomoří. Kromě předpovědí je na webu také rozsáhlá fotogalerie, aktuální radarová data, stav oblačnosti podle družicových snímků, podrobná encyklopedie s vysvětlením celé řady meteorologických pojmů, blogy a aktuality. Stránka má také svůj vlastní profil na Facebooku.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!