Na portálech iDNES a SeznamPředpověď počasí pochopitelně nemůže chybět na dvou nejznámějších a nejsledovanějších českých internetových portálech – iDNES.cz a Seznam.cz. Jak tyto dva portály mají předpověď počasí zpracovanou a jaké informace na nich najdeme? Nejčtenější a nejobsažnější český zpravodajský portál iDNES.cz má informace o předpovědi počasí na své hlavní stránce v její horní části pod hlavní nabídkou. Hned na první pohled tak vidíme předpověď průměrné teploty na dnešní a zítřejší den, mapku s aktuálními srážkami na území ČR a odkaz na dlouhodobou předpověď počasí na 9 dní. Pokud si počasí rozklikneme nebo na něj přejdeme z přímého odkazu www.pocasi.idnes.cz zobrazí se nám nová přehledná stránka s nejdůležitějšími aktuálními údaji o stavu počasí v České republice. Uprostřed stránky vidíme velkou mapu České republiky s aktuálními teplotami ve všech krajích, nad ní pak odkazy na jednotlivé dny v týdnu a napravo od mapky odkazy na různé druhy předpovědí – srážky, vítr, oblačnost, teplotní mapa, blesky nebo počasí v zahraničních zemích. Pod mapkou pak máme textový komentář k počasí pro tento den a pod ním pak výpis posledních článků na iDNES.cz, které se zabývaly počasím. Velmi dobře zpracovanou předpověď počasí mají i na nejpoužívanějším českém internetovém portálu Seznam.cz. Pár základních údajů vidíme hned na titulní stránce Seznamu, po kliknutí na některý z odkazů se nám pak otevře stránka s počasím v našem městě. To si můžeme kdykoliv snadno změnit tím, že klikneme na název města v horní části stránky nebo si na stránce sjedeme dolů, klikneme na Počasí jinde a vybereme si jiné město v České republice. Počasí je velmi pěkně graficky zpracováno a v pozadí vidíme velkou fotku z příslušného města. Předpověď je vždy na aktuální den + dalších sedm dní a její součástí je kromě oblačnosti a teplot také předpověď povětrnostních podmínek a biopředpověď. Kromě měst České republiky se zde můžeme podívat také na podrobnou předpověď počasí na českých horách nebo na stručný přehled počasí ve významných evropských městech. Pro přístup na počasí od Seznamu můžeme použít i přímý odkaz http://pocasi.seznam.cz/.

Nabízíme nejvýhodnější letenky levně do celého světa. IDOS.cz poskytuje i veřejně dostupné API. IDOS jízdní řády vlaků pro všechny cestovatele.

Nejlepší mobilní aplikace s dlouhodobou i krátkodobou předpovědí počasí

Když si většina lidí pořídí nový smartphone a začne si do něj stahovat první aplikace, tak k těm úplně prvním často patří aplikace s předpovědí počasí. Ta bývá v mobilních telefonech často už jejich automatickou součástí, nicméně vzhledem k tomu, že v jednotlivých internetových obchodech už si můžeme vybrat z velmi bohaté nabídky těchto aplikací které jsou často zcela zdarma, určitě se vyplatí si některou z nich do svého přístroje nainstalovat. Jaké aplikace s předpovědí počasí patří mezi ty nejstahovanější a nejlépe hodnocené?

In-počasí (+Widget) – aplikace od českých tvůrců, která u nás patří mezi nejoblíbenější. In-počasí nabízí vždy aktuální a přesný stav počasí – teploty se uvádějí s přesností na desetiny a sami si můžeme nastavit, jak často se budou aktualizovat. Součástí aplikace je i předpověď na nejbližší dny, předpověď pro další města, notifikace s teplotou, klimatické údaje nebo textová předpověď. Co je ale hodně důležité, je skvělý widget, který patří mezi aplikacemi o počasí k těm nejlepším. K jeho výhodám patří např. možnost nastavit si jeho podobu nebo velikost a na rozdíl od konkurenčních aplikací je jeho součástí i informace o tom, kdo má v daný den svátek. Aplikace In-počasí je k dispozici pro mobilní telefony s operačními systémy Android a zdarma si ji můžeme stáhnout v internetovém obchodě Google Play. Stejnojmenná bezplatná aplikace je také pro Windows Phone a stáhnout si ji mohou i majitelé iPhonů a iPadů, ale v jejich případě už za ni musí zaplatit.Yahoo počasí – tato aplikace s předpovědí počasí patří k nejstahovanějším na světě. Mezi její přednosti patří krásné grafické zpracování, interaktivní mapy větru, satelitů a radarů, informace o dobách východu a západu slunce včetně animací a samozřejmě také řada atraktivních widgetů. Zajímavostí u této aplikace jsou fotky, které pocházejí přímo od jejích uživatelů. Yahoo počasí je ke stažení zcela zdarma a to jak pro Android, tak pro iOS.

Předpověď počasí – další z řady oblíbených aplikací určených pro operační systém Android. Obsahuje předpověď počasí na pět dní dopředu, informace o aktuálním stavu počasí, widget, GPS polohy, offline režim a další funkce. I tato aplikace je na Google Play ke stažení zdarma.

WeatherBug – jedna z nejstahovanějších aplikací na světě nabízí propracované uživatelské prostředí, špičkovou grafiku a spoustu užitečných funkcí. Její součástí je i dlouhodobá předpověď počasí, systém detekce bouřek, hodinová předpověď na následujících 24 hodin, meteorologické kamery, interaktivní mapy a řadu dalších možností. WeatherBug je dostupný jak pro Android, tak pro iOS a v obou případech je zdarma. Některé funkce této oblíbené aplikace však nejsou v Česku dostupné.

Počasí FREE – jedna z nejlepších českých aplikací o počasí pro mobily s operačním systémem Android. Jak už napovídá její název, stáhnout si ji můžeme zdarma a Počasí FREE vyniká mimo jiné krásnou grafikou a řadou funkcí, mezi které patří např. GPS poloha, informace o srážkách pomocí radaru nebo dlouhodobá předpověď počasí až na deset dní dopředu. Součástí aplikace jsou pochopitelně i widgety s aktuálním stavem počasí.
1 Weather – další z řady oblíbených aplikací pro Android, která patří po celém světě k těm nejstahovanějším. 1Weather nabízí jednoduché a přehledné grafické zpracování, dlouhodobou předpověď na sedm dní dopředu, informace o kvalitě ovzduší, widgety a řadu dalších funkcí. Aplikaci si můžeme zdarma stáhnout v obchodě Google Play nebo přímo na stránce http://1weatherapp.com/.

IDOS vlaky spojení pro snadné a rychlé cestování.

Dlouhodobá předpověď počasí v zahraničí

Pokud nás v nejbližší době čeká výlet do zahraničí, nebo prostě často cestujeme po světě, ať už pracovně, nebo z jiných důvodů, bude nás určitě zajímat i dlouhodobá předpověď pro ostatní země. Předpověď počasí v zahraničí na delší časové období najdeme i na mnoha českých internetových stránkách, které se počasím zabývají. K těm nejlepším patří stránky http://www.slunecno.cz/, které obsahují data u více než deseti tisíc míst z celého světa. Kromě klasické předpovědi web obsahuje i řadu dalších zajímavostí, jako např. počasí pro rybáře, webkamery z mnoha míst v ČR, fotogalerii, radary, mapy atd. Další kvalitní internetovou stránkou s dlouhodobou předpovědí počasí je http://www.meteoprog.cz/cs. Vyhledat si zde můžeme počasí nejen z Evropy, ale i z Ameriky, Asie a Afriky. Stránky jsou velmi propracované a obsahují velké množství podrobných informací ze stovek měst z celého světa. V dlouhodobé předpovědi počasí pro zahraniční místa se můžeme podívat nejen na prognózu teploty, ale také na předpověď vlhkosti vzduchu, atmosférického tlaku, větru, dále např. časy východu a západu slunce a spoustu dalších detailních informací. Zajímavou a užitečnou funkcí je i Roads weather – informace o počasí při naší cestě autem po dálnici.

Meteoradar umožňuje sledovat aktuální srážky nad Českem na mapě, vývoj a pohyb srážkové oblačnosti on-line. Počasí radar vám pomůže sledovat aktuální vývoj počasí. Předpověď počasí pro celou Českou republiku na dnešní den i další nadcházející dny.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!